Vánoční dárky nemusí vždy být luxusní a drahé. Často mnohem více potěší nějaká obyčejná věc, která je darovaná od srdce. Stačí, když se sejde dohromady pár dobrých nápadů a báječný vánoční dárek je na světě.

Pojďme se tedy podívat, jak na to můžete jít. Potřebujete “jen” tři věci. Které to jsou? Stačí koupit nebo vyrobit nějaký dárek, originálně ho zabalit a k tomu přidat netradiční vánoční přání.

1. Dárek

To necháme na vás. Vy jste Ježíšek a nejlépe víte, co vaše nejmilejší potěší. Ale abyste neřekli, že neporadíme, máme pro vás tip na knížku. Pokud máte v okolí někoho, koho baví luštit všemožné šifry a hádanky, mrkněte na knížku od Radka Pelánka s názvem Hlavolamikon.

2. Originální balení dárku

Dárek nemusíte balit pouze do vánočního papíru či dárkové taštičky. Zkuste letos třeba látkové pytlíky s vánočními motivy či všelijaké krabičky. Jejich výhodou je originalita a možnost používat je znovu a znovu.  A krom toho vytvoří krásnou dekoraci pod vánočním stromkem.

A to není vše, máme pro vás tip i na jednu neobyčejnou dřevěnou krabičku. Její kouzlo tkví v tom, že obdarovaný musí nejprve přijít na to, jak ji otevřít a uvnitř se může schovat cokoli malého a to hned na dvou místech. Ideální pro nějaký vzkaz, peníze či drobný šperk.

Další tipy, jak na originální balení včetně zašifrovaných jmenovek najdete ve starších článcích 6 tipů jak oživit vánoční dárky nebo Jak originálně darovat peníze k Vánocům.

3. Netradiční vánoční přání

A když už to máte všechno tak hezky pochystané, bylo by škoda to zabít obyčejným přáním. Vytiskněte si vánoční šifru, doplňte osobní vzkaz a je to.

Zkuste letos Štědrému dni dodat trochu kreativity a uvidíte, že se stane nezapomenutelným zážitkem pro všechny zúčastněné.