Vyřešte záhadu staré truhly

Ve sklepě starého mlýna v Telči jste na ni narazili a nedá vám spát.
Co skrývá tajemný balíček nalezený v truhle?

Start je na
náměstí v Telči

Čekají vás
2-3 hodiny zábavy

Obtížnost hry
lehká

Offline hra 
pro 2 až 5 hráčů

Po cestě vyřešíte
8 úkolů

Projdete se tak akorát
trasa má cca 4 km

Hra mě zajímá

Odhalíte tajemství staré truhly?

Při nákladné rekonstrukci podzemních prostor starého mlýna nalézáte zvláštní balíček s mapou a řadou obálek. Vypadá to jako hra, kterou pro nálezce někdo připravil. Jste zvědaví. Radíte se s ostatními. Po krátké poradě všeho necháte, pobalíte se a vyjdete ven. Se zatajeným dechem všichni rozbalujete první obálku. Přemýšlíte, co s tím. Každý nápad se počítá. Rozluštíte první šifru a jdete dál. Teď již víte, že vás nic nezastaví.

Objednejte si balíček plný záhad a tajemství, která vyřešíte

Záhada staré truhly v Telči

  • Hra pro 2-5 hráčů
  • Návod k celé hře
  • Aktivační kód
  • Mapa, tužka a 8 unikátních šifer
  • Hra začíná u náměstí v Telči
  • Platnost hry je 6 měsíců od zakoupení
  • Poštovné máte zdarma
1 390 

Máte otázky? To je přirozené, na pár jsme se připravili

Hra je primárně určena pro dospělé. Děti určitě vezměte sebou, ale jen za dozoru někoho z dospělých. U menších dětí, které ještě nebudou schopny se do luštění zapojit, počítejte s tím, že by se po cestě mohli nudit. Šifry v této hře luští většinou děti od cca 9 let. Hra je s drobnými obtížemi vhodná pro kočárky.

Ano. Hru si můžete zakoupit v turistickém informačním centru – Panský dvůr Telč.

Hra trvá cca 2-3 hodiny. Trasa má kolem cca 4 km během nichž vyluštíte 8 úkolů. A co je cílem hry? V první řadě si ji maximálně užít. A dále do cíle dojít za co nejkratší čas s využitím co nejmenšího počtu nápověd a řešení. Za použití nápovědy nebo řešení dostanete časovou penalizaci, která bude připočtena k výslednému času týmu.

Sebou budete potřebovat herní set s instrukcemi, který od nás obdržíte poštou a dále chytrý telefon s prohlížečem a připojením k internetu. Proč chytrý telefon? Na startu z mobilu (jeden z mála okamžiků, kdy potřebujete být při hře online)  zadáte, na předem určenou stránku, kód hry a začne se vám počítat čas. V případě, že tento bod přeskočíte, nebudete mít přístup k nápovědám/řešením, kdybyste nebyli schopni vyřešit některou z šifer a nebude se vám počítat oficiálně čas. Dále doporučujeme vzít si pohodlné boty, oblečení odpovídající počasí a na cestu také nějaké pití a jídlo. Na trase najdete určitě restaurace a obchody, ale ne vždy musí být otevřené.

Hru můžete hrát kdykoli. Záleží čistě na vás. Vzhledem k tomu, že se hra odehrává po celou dobu venku, je dobré si ji naplánovat s přihlédnutím na počasí.

Není. Po cestě na vás nečeká žádné obtížné nebo nebezpečné místo. Vzhledem k tomu, že hra probíhá ve městě, je však potřeba dávat pozor na provoz. Hrajete na svoji vlastní zodpovědnost.

Nemusíte se bát, zvládnete to. Přes webový systém můžete kdykoli požádat o nápovědy nebo řešení v případě, že si nebudete vědět rady.

Hru si odstartujete zadáním unikátního kódu do systému a díky tomu vám změříme čas strávený na cestě a umožníme v případě potřeby čerpat nápovědy a řešení. Hru přerušit nelze, ale dokud ji nedohrajete, můžete se k hraní v rámci platnosti kódu vrátit.

Výsledková listina

#Název týmuČas na tratiPočet nápověd/řešení
1Jujdani02:17:380
2Duhovky02:29:160
3Illitirate 302:49:351
4Medvědi nevědí02:59:211
5BambiBor03:27:511
Zobrazit kompletní výsledky

Jak se záhada staré truhly v Telči líbila ostatním hráčům?

Telč je opravdu nádherné město a díky hře jsme si ho užili plnými doušky.

Díky hře se nám vyřešil problém, jak zabavit kamarády, co nás navštívili a my na ně neměli moc času.

Hru jsme dostali od rodičů jako dárek. Nedřív jsme trochu brblali, kam že to máme jet, ale nakonec jsme byli rádi, že jsme jeli.

Hru jsme si užily, akorát šifry pro ná byly spíše jednodušší.

Průměrné hodnocenní našich her je 4,5 z 5
Hry úspěšně dokončilo přes 3247 lidí
Chci se podívat na další reference >>

Chci si hru objednat

Kde jste mohli o našich hrách také slyšet?

Chcete si šifru vyzkoušet předem?

Zkuste si, jak taková šifra vypadá. Nechte nám svůj email a my vám jednu na zkoušku pošleme. Za úspěšné vyluštění navíc získáte slevu 100 Kč na jednu z našich her.

    Při každé hře máte k dispozici nápovědu i samotné řešení, za jehož otevření se vám přičte trestný čas nebo bod. Pokud některou z šifer nevyluštíte, nic se neděje. Ve hře můžete vždy pokračovat dál.