Prožijte pražské legendy a pověsti

Odhalte tajemství, která v pražských ulicích a zákoutích skrývají staré legendy a pověsti pražské

Start je v Praze na
náměstí Republiky

Čeká vás
4-5 hodin zábavy

Obtížnost hry
těžká

Offline hra 
pro 2 až 5 hráčů

Po cestě vás čeká
11 úkolů a 10 legend

Projdete se tak akorát
trasa má cca 6 km

To mě zajímá

Prozkoumáte staré pražské legendy a pověsti?

…nacházíte se na místě, kde Praha kdysi začínala nebo končila, jak se to vezme. Na chvíli se zasníte a ve svých myšlenkách se vracíte o řadu století zpět. Cítíte sílu dávné historie a toužíte vědět víc. Vydejte se se svými přáteli, rodinou či kolegy, do pražských ulic a zákoutí, poodhalit legendy a pověsti staré Prahy.

Objednejte si balíček plný záhad a tajemství, která vyřešíte

Pražské legendy a pověsti

  • Hra pro 2-5 hráčů
  • Návod k celé hře
  • Aktivační kód
  • Mapa, tužka a 10 unikátních šifer
  • Hra začíná na náměstí Republiky
  • Platnost hry je 6 měsíců od zakoupení
  • Poštovné máte zdarma
1 690 

Máte otázky? To je přirozené, na pár jsme se připravili

Hra je primárně určena pro dospělé. Děti určitě vezměte sebou, ale jen za dozoru někoho z dospělých. U menších dětí, které ještě nebudou schopny se do luštění zapojit, počítejte s tím, že by se po cestě mohli nudit. Šifry v této hře luští většinou děti od cca 12 let. Hra je s drobnými obtížemi vhodná i pro kočárky.

Hra trvá cca 4-5 hodiny. Během té doby vyluštíte 11 šifer a odhalíte 10 legend. Pěšky zdoláte cca 6 km. Hra je krapet složitější. Pokud jste začátečníci, zkuste raději naši jednodušší hru. A co je cílem hry? V první řadě si ji maximálně užít. A dále do cíle dojít za co nejkratší čas s využitím co nejmenšího počtu nápověd a řešení. Za použití nápovědy nebo řešení dostanete bodovou penalizaci, která vás posune za týmy, které nápovědu nebo řešení nevyužili.

Sebou budete potřebovat herní set s instrukcemi, který od nás obdržíte poštou a dále chytrý telefon s prohlížečem a připojením k internetu. Proč chytrý telefon? Na startu z mobilu (jeden z mála okamžiků, kdy potřebujete být při hře online)  zadáte, na předem určenou stránku, kód hry a začne se vám počítat čas. V případě, že tento bod přeskočíte, nebudete mít přístup k nápovědám/řešením, kdybyste nebyli schopni vyřešit některou z šifer a nebude se vám počítat oficiálně čas. Dále doporučujeme vzít si pohodlné boty a oblečení odpovídající počasí.

Hru můžete hrát kdykoli. Záleží čistě na vás. Vzhledem k tomu, že se hra odehrává po celou dobu venku, je dobré si ji naplánovat s přihlédnutím na počasí.

Není. Po cestě na vás nečeká žádné obtížné nebo nebezpečné místo. Vzhledem k tomu, že hra probíhá ve městě, je však potřeba dávat pozor na provoz. Hrajete na svoji vlastní zodpovědnost.

Nemusíte se bát, zvládnete to. Přes webový systém můžete kdykoli požádat o nápovědy nebo řešení v případě, že si nebudete vědět rady.

Hru si odstartujete zadáním unikátního kódu do systému a díky tomu vám změříme čas strávený na cestě a umožníme v případě potřeby čerpat nápovědy a řešení. Herní čas vám běží až do zadání finálního hesla, můžete se tedy ke hře kdykoli později vrátit, čas vám však bude běžet stále.

Výsledková listina

#Název týmuČas na tratiPočet nápověd/řešení
1Some move03:54:460
2Lochneska04:00:310
3Trejníci04:06:500
4Bojový fretky04:22:030
53. turnus05:02:550
Zobrazit kompletní výsledky

Jak se pražské legendy a pověsti líbily ostatním hráčům?

Objevily jsme spousty zajímavých míst po Praze.

Hra byla výborně vymyšlená, každá šifra byla úplně jiná, ale vždy měla naprosto jasné a logické řešení (i nápovědy, které jeden z týmů využíval hojně, byly výborné).

Hra byla o něco těžší, ale všechny moc bavila, přestože jsme se do ní pustili odvážně v mrazivém únoru. Rádi se opět vrátíme.

Hra byla hezky připravená, ovšem většina šifer pro nás byla docela oříšek vyluštit.

Průměrné hodnocenní našich her je 4,5 z 5
Hry úspěšně dokončilo přes 3247 lidí
Chci se podívat na další reference >>

Chci si hru objednat

Kde jste mohli o našich hrách také slyšet?

Chcete si šifru vyzkoušet předem?

Zkuste si, jak taková šifra vypadá. Nechte nám svůj email a my vám jednu na zkoušku pošleme. Za úspěšné vyluštění navíc získáte slevu 100 Kč na jednu z našich her.

    Při každé hře máte k dispozici nápovědu i samotné řešení, za jehož otevření se vám přičte trestný čas nebo bod. Pokud některou z šifer nevyluštíte, nic se neděje. Ve hře můžete vždy pokračovat dál.