Alchymistův Krumlov

Potulujete se světem. Nikde nemůžete narazit na pořádnou službu. Až na hranicích s Krumlovem se na vás po dlouhé době usměje štěstí. Netrvá však dlouho…

Start je u
Budějovické brány v Českém Krumlově

Čekají vás
2-4 hodin zábavy

Obtížnost hry
lehká

Offline hra 
pro 2 až 5 hráčů

Po cestě vyřešíte
8 úkolů

Projdete se tak akorát
trasa má cca 5 km

Hra mě zajímá

Spatříte opět svého mistra?

Ocitáte se na konci 16. století v roli učedníka. Jste učarováni možnostmi alchymie. Jste přesvědčeni, že znalosti nabité u svého mistra vám zajistí bezstarostnou budoucnost. Pilně se učíte a snažíte pochytit vše od svého mistra. Mistr, jindy tak sdílný, se před vámi stále více a více uzavírá. Jaká tajemství skrývá? Co chystá celé noci v dílně? A kam najednou zmizel? Pergament ponechaný na stole říká jen tolik, abyste pochopili, že nemá cenu zůstávat a je na čase předvést své schopnosti a vydat se za ním do neznáma.

Objednejte si balíček plný záhad a tajemství, která vyřešíte

Alchymistův Krumlov

  • Hra pro 2-5 hráčů
  • Návod k celé hře
  • Aktivační kód
  • Mapa, tužka a 8 unikátních šifer
  • Hra začíná u Budějovické brány v Českém Krumlově
  • Platnost hry je 6 měsíců od zakoupení
  • Poštovné máte zdarma
1 390 

Máte otázky? To je přirozené, na pár jsme se připravili

Hra je primárně určena pro dospělé. Děti určitě vezměte sebou, ale jen za dozoru někoho z dospělých. U menších dětí, které ještě nebudou schopny se do luštění zapojit, počítejte s tím, že by se po cestě mohli nudit. Šifry v této hře luští většinou děti od cca 9 let. Hra není vhodná pro kočárky. Cestou narazíte na schody.

Hra trvá cca 2-4 hodiny. Trasa má kolem cca 5 km během nichž vyluštíte 8 úkolů. A co je cílem hry? V první řadě si ji maximálně užít. A dále do cíle dojít za co nejkratší čas s využitím co nejmenšího počtu nápověd a řešení. Za použití nápovědy nebo řešení dostanete časovou penalizaci, která bude připočtena k výslednému času týmu. Využití nápovědy přidává 20 minut a řešení 40 minut.

Sebou budete potřebovat herní set s instrukcemi, který od nás obdržíte poštou a dále chytrý telefon s prohlížečem a připojením k internetu. Proč chytrý telefon? Na startu z mobilu (jeden z mála okamžiků, kdy potřebujete být při hře online)  zadáte, na předem určenou stránku, kód hry a začne se vám počítat čas. V případě, že tento bod přeskočíte, nebudete mít přístup k nápovědám/řešením, kdybyste nebyli schopni vyřešit některou z šifer a nebude se vám počítat oficiálně čas. Dále doporučujeme vzít si pohodlné boty, oblečení odpovídající počasí a na cestu také nějaké pití a jídlo. Na trase najdete určitě restaurace a obchody, ale ne vždy musí být otevřené.

Hru můžete hrát kdykoli. Záleží čistě na vás. Vzhledem k tomu, že se hra odehrává po celou dobu venku, je dobré si ji naplánovat s přihlédnutím na počasí.

Není. Po cestě na vás nečeká žádné obtížné nebo nebezpečné místo. Vzhledem k tomu, že hra probíhá ve městě, je však potřeba dávat pozor na provoz. Hrajete na svoji vlastní zodpovědnost.

Nemusíte se bát, zvládnete to. Přes webový systém můžete kdykoli požádat o nápovědy nebo řešení v případě, že si nebudete vědět rady.

Hru si odstartujete zadáním unikátního kódu do systému a díky tomu vám změříme čas strávený na cestě a umožníme v případě potřeby čerpat nápovědy a řešení. Hru přerušit nelze, ale dokud ji nedohrajete, můžete se k hraní v rámci platnosti kódu kdykoli vrátit.

Výsledková listina

#Název týmuČas na tratiPoužité nápovědyPoužitá řešeníVýsledný čas
1Rakeťáci02:151-02:35
2Antotna02:40--02:40
3Hraví a mladí03:06--03:06
4Koumáci03:11--03:11
5Nofínci03:38--03:38
Zobrazit kompletní výsledky

Jak se Alchymistův Krumlov líbil ostatním hráčům?

Celkově se nám to strašně moc líbilo, opravdu!

Skvěle jsme se přošli po Krumlově a viděli i jiná, než turisticky provařená místa.

Balíček dorazil v perfektním dárkovém balení. Potěšilo nás, že jsme nemuseli využít ani jednu nápovědu. Jen jsme si trošku zašli, takže jsme ten den ušli víc, než avizovaných 5 kilometrů.

Průměrné hodnocenní našich her je 4,5 z 5
Hry úspěšně dokončilo přes 3247 lidí
Chci se podívat na další reference >>

Chci si hru objednat

Kde jste mohli o našich hrách také slyšet?

Chcete si šifru vyzkoušet předem?

Zkuste si, jak taková šifra vypadá. Nechte nám svůj email a my vám jednu na zkoušku pošleme. Za úspěšné vyluštění navíc získáte slevu 100 Kč na jednu z našich her.

    Při každé hře máte k dispozici nápovědu i samotné řešení, za jehož otevření se vám přičte trestný čas nebo bod. Pokud některou z šifer nevyluštíte, nic se neděje. Ve hře můžete vždy pokračovat dál.