Duchové staré Prahy

Slíbili, že se do rána vrátí, ale stále se kdesi potulují a nikdo neví, kde je hledat.

Start je na
Tylově náměstí

Čekají vás
2-5 hodin zábavy

Obtížnost hry
střední

Offline hra 
pro 2 až 5 hráčů

Po cestě vyřešíte
10 úkolů a 10 příběhů

Projdete se tak akorát
trasa má cca 6 km

Hra mě zajímá

Najdete duchy staré Prahy a přivedete je zpět?

Před časem nás strážce slavných duchů požádal o pomoc. Je to již řada dnů, co se několik jeho svěřenců rozuteklo a on sám je hledat nedokáže. Chvíli jsme pátrali na vlastní pěst a odhalili úkryt jednoho z nich. Jsou prý již k smrti znudění, a tak se náhodně schovávají po Praze a chtějí si hrát. Když přistoupíte na jejich hru, slíbili, že se vám postupně představí a nechají se dovézt zpět.

Objednejte si balíček plný záhad a tajemství, která vyřešíte

Duchové staré Prahy

  • Hra pro 2-5 hráčů
  • Návod k celé hře
  • Aktivační kód
  • 10 unikátních šifer a 10 příběhů
  • Orientační mapa, tužka
  • Hra začíná v Praze u metra I.P. Pavlova na Tylově náměstí
  • Platnost hry je 6 měsíců od zakoupení
  • Poštovné máte zdarma
1 590 

Máte otázky? To je přirozené, na pár jsme se připravili

Hra je primárně určena pro dospělé. Děti určitě vezměte sebou, ale jen za dozoru někoho z dospělých. U menších dětí, které ještě nebudou schopny se do luštění zapojit, počítejte s tím, že by se po cestě mohli nudit. Šifry v této hře luští většinou děti od cca 10 let. Hra není vhodná pro kočárky. Cestou často narazíte na schody.

Hra trvá cca 2-4 hodiny. Trasa má kolem cca 6 km během nichž vyluštíte 10 úkolů. A co je cílem hry? V první řadě si ji maximálně užít. A dále do cíle dojít za co nejkratší čas s využitím co nejmenšího počtu nápověd a řešení. Za použití nápovědy nebo řešení dostanete časovou penalizaci, která bude připočtena k výslednému času týmu. Využití nápovědy přidává 20 minut a řešení 40 minut.

Sebou budete potřebovat herní set s instrukcemi, který od nás obdržíte poštou a dále chytrý telefon s prohlížečem a připojením k internetu. Proč chytrý telefon? Na startu z mobilu (jeden z mála okamžiků, kdy potřebujete být při hře online)  zadáte, na předem určenou stránku, kód hry a začne se vám počítat čas. V případě, že tento bod přeskočíte, nebudete mít přístup k nápovědám/řešením a nebude se vám počítat čas. Doporučujeme vzít si pohodlné boty, oblečení odpovídající počasí a na cestu také nějaké pití a jídlo. Na trase najdete určitě restaurace a obchody, ale ne vždy musí být otevřené.

Hru můžete hrát kdykoli v ráci platnosti vašeho kodu. Záleží čistě na vás kdy odstartujete. Vzhledem k tomu, že se hra odehrává po celou dobu venku, je dobré si ji naplánovat s přihlédnutím na počasí.

Není. Po cestě na vás nečeká žádné obtížné nebo nebezpečné místo. Vzhledem k tomu, že hra probíhá ve městě, je však potřeba dávat pozor na provoz. Hrajete na svoji vlastní zodpovědnost.

Nemusíte se bát, zvládnete to. Přes webový systém můžete kdykoli požádat o nápovědy nebo řešení v případě, že si nebudete vědět rady.

Hru si odstartujete zadáním unikátního kódu do systému a díky tomu vám změříme čas strávený na cestě a umožníme v případě potřeby čerpat nápovědy a řešení. Hru přerušit nelze, ale dokud ji nedohrajete, můžete se k hraní v rámci platnosti kódu kdykoli vrátit.

Výsledková listina

#Název týmuČas na tratiPoužité nápovědyPoužitá řešeníVýsledný čas
1Holátka01:52:560001:52:56
2Inženýři01:56:130001:56:13
3Povaleči z pavlače01:58:550001:58:55
4Ars camerata02:00:030002:00:03
5Babi Pája tým01:56:441002:16:44
Zobrazit kompletní výsledky

Jak se Duchové staré Prahy líbili ostatním hráčům?

Měli jsme možnost otestovat novou pražskou šifrovačku a dáváme několik velikánských palců nahoru. Máme za sebou fantastické odpoledne plné zážitků. Díky především za skladbu šifer, protože hra byla pestrá a zajímavá a zároveň byly šifry postavené tak, že jsme se s nimi dokázali popasovat jako laici (i když místy s malou dopomocí), kteří se tomuhle druhu zábavy běžně nevěnují. Ačkoli jsme Pražáci, viděli jsme krásná místa, kam by nás nenapadlo zajít, což nás překvapilo a potěšilo. I když je hra primárně určená dospělým, měli jsme v partičce dvě děti, které si to užily minimálně stejně jako my. I kvůli nim jsme ocenili zhruba uprostřed trasy občerstvovací stanici, kde jsme v klidu splnili úkol a ještě si dali něco na posilněnou. Celkově to byla paráda a doporučujeme všem

Musím přiznat, že tahle hra nás fakt bavila. Trasa naprosto super, podívali jsme se do míst, kde jsme ještě nikdy nebyli. Úkoly vyvážené, střídání lehčích a trochu složitějších, takže žádný velký zásek a pocit bezmocnosti. Ani chvilku jsem neměl pocit, že je trasa moc dlouhá (dokonce ani když jsem funěl do kopce 🙂 )

Průměrné hodnocenní našich her je 4,5 z 5
Hry úspěšně dokončilo přes 3247 lidí
Chci se podívat na další reference >>

Chci si hru objednat

Kde jste mohli o našich hrách také slyšet?

Chcete si šifru vyzkoušet předem?

Zkuste si, jak taková šifra vypadá. Nechte nám svůj email a my vám jednu na zkoušku pošleme. Za úspěšné vyluštění navíc získáte slevu 100 Kč na jednu z našich her.

    Při každé hře máte k dispozici nápovědu i samotné řešení, za jehož otevření se vám přičte trestný čas nebo bod. Pokud některou z šifer nevyluštíte, nic se neděje. Ve hře můžete vždy pokračovat dál.