Jsou chvíle, kdy vás dárky k Vánocům sami napadají. Přesně víte, co pořídit či jakým směrem se vydat. Leckdy je máte připravené již několik týdnů před Štědrým dnem. A někdy je to úplně naopak, a tak darujete prostě “jen” peníze. 

Chcete být letos i tak originální? Žádný problém, máme pro vás hned několik tipů, jak peníze pod stromeček netradičně nadělit.

1. Zašifrovaná jmenovka

Vezměte peníze, vložte je do obálky a jméno obdarovaného napište na obálku formou jednoduché šifry. Písmena ze jména napište zpřeházeně na obálku a každé jinou velikostí tzn. že první písmeno ze jména bude největší, druhé o něco menší atd. Když se písmena následně přečtou dle velikosti, rozluští se správné jméno. A třeba takhle může pod stromečkem vypadat Alenka.

Pokud si říkáte, že by bylo fajn oživit i ostatní dárky formou zašifrovaných jmenovek, skočte na starší článek 6 tipů jak oživit vánoční dárky.

2. Peníze ukryté jako poklad

Hledáte něco, co by obdarovaného ještě více zabavilo? Ukryjte peníze do krabičky a schovejte ji do sklepa. Pod stromeček položte větší obálku a na ni natiskněte/napište/nalepte zašifrovaný vzkaz – Poklad je ve sklepě. Klíč k vyluštění vložte dovnitř. Třeba takhle:

 

Stejný šifrovací princip jsme vám kdysi použili pro šifru k velikonoční pohodě.

3. Peníze za uhodnuté hádanky

Vezměte barevné papíry a nastříhejte z nich papíry 21 cm x 15 cm. Na jednu stranu napište “Za správnou odpověď vyhráváš 100 Kč” a na druhou stranu jakoukoli hádanku. Pokud nechcete vymýšlet přímo něco na míru, skočte na stránky plné hádanek a vyberte si ty, které se vám líbí.

 

A pokud vám jednotlivé tipy přijdou příliš jednoduché, spojte je dohromady. Pod stromek každému dejte obálku s šifrou, ze které se dozví, že poklad je ve sklepě a do krabiček s poklady, namísto peněz, vložte barevné papíry s hádankami. Teprve za správnou odpověď, peníze nadělujte.

Pod vánočním stromkem se tak pobavíte a rozbalování dárků se stane nezapomenutelným okamžikem.