Před víkendem plným oslav výročí 100 let vzniku samostatného československého státu se vydáváme otestovat hru, která vznikla při příležitosti XVI. všesokolského sletu 2018. Zní vám to jako náročné téma? Tak uvidíme, jak se s ním v Rubicon games vypořádali.

V kostce se jedná se o klasickou venkovní šifrovací hru. Hlavním smyslem tedy je, že na startu otevřete první obálku, rozluštíte šifru a díky tomu víte, kam jít dál 🙂

Něco vám to připomíná? Ano, stejným způsobem fungují i naše šifrovací hry na Chytré zábavě. Tento druh zábavy nás prostě baví, a tak není asi s podivem, že ji nejen připravujeme, ale i vyhledáváme.

Hra začíná tematicky u budovy T. J. Sokol Královské Vinohrady. Potkáváme se chvilku po páté a nedočkavě trháme obálku se hrou. Instrukce ke hře jen letmo proletíme a rychle se logujeme do systému. Po chvilce bloumání po okolí a zjištění, že jsme asi ne vše udělali správně, vracíme se k instrukcím. Původně nám přišlo zbytečné se jim více věnovat. Chyba, nebylo. Konečně řádně odstartováváme 🙂

Hra, kromě šifer, zahrnuje i bonusy a kvízové otázky. Uf. No, tak jdeme na to. Není toho málo, a tak se ve třech skoro nezastavíme. Kvízové otázky často musíme googlit a i to nám čas od času dělá problém.

První šifra je, i díky nedávno dokončené Zkratce (celodenní šifrovací hra), pro nás vcelku jednoduchá, určení finálního místa ale už tolik ne. Po chvíli nalézáme tu „naši“ správnou kombinaci a vydáváme se za dalším dobrodružstvím. Celková délka trasy je avizovaná cca 5 km a časová náročnost cca 3 – 6 hodin. Čeká nás celkem 7 stanovišť. No, tak uvidíme, kolik času nám to zabere 🙂

Na druhém stanovišti se královsky bavíme a ponoukáme Míšu k nebývalým výkonům, škoda jen toho místa, připadáme si začouzený ještě dlouho poté. Možná proto se Míša zpočátku nechtěla vzdát uzeného jazyka, který ji neustále napadal a nebyla schopna se od něho odpoutat. Tuhle šifru je potřeba prostě rozluštit rychle a mazat dál. Později i pochopíme, že tohle stanoviště se prostě vynechat nedá. Pokud by se vypustilo, měli bychom ve finále pocit, že nám něco na trase chybělo, zůstalo utajeno. A to by bylo škoda.

Cestou na třetí stanoviště si hraju na proroka a celkem slušně odhaduju téma třetí šifry. Vojta mě vrací do reality a pojmenování Česka v etapách podle let necháváme naštěstí u ledu. Raději využíváme tábornických schopností, které si ještě pamatujeme a během chvilky pokračujeme dál.

Na dalším stanovišti se turisté i my bavíme předváděním, tápeme nad kvízem a pádíme dál. Díky pozdnímu startu, nám padá tma. Nevadí, pro tyto případy máme čelovku.

Při páté šifře se zapojujeme všichni, já pro jistotu zapomínám googlit… takže nám to jde pěkně od ruky a turisté pojídající fastfood v okolí se nestačí divit.

Ocitáme se na neobvykle liduprázdném místě v centru Prahy, kde se trošku zadrhneme, naštěstí lze vše potřebné dohledat, dokonce bez čelovky, kterou ale jinak celkem hojně využíváme. Když už se s ní taháme, musí se využívat.

A jdeme pomalu do finále. Kvízové otázky máme, ale chybí nám pár bonusů. Přemýšlíme, co nám mohlo uniknout… Důkladně vše naposledy prozkoumáváme. Nic už nás nenapadá, a tak po cca 3 hodinách dokončujeme hru.

A jak jsme dopadli? 🙂 V celkové výsledné listině jsme se umístili na krásném 3. místě. Nevyužili jsme ani nápověd ani řešení. Během pár hodin jsme získali řadu zajímavých informací a to nejen z historie Sokola.

Prostě super týmový večer, na který budeme ještě dlouho vzpomínat. Jediné, co nás mrzí je, že nás hra tak pohltila, že jsme si nestihli nafotit žádné momentky.

Plánujete teambuilding a něco podobného by se vám hodilo? Žádný problém, ozvěte se a my vám připravíme hru na míru.