Již nějaký čas jsme si pohrávali s myšlenkou, připravit pro chvíle, kdy je venku nevlídno, že bychom ani vlastní psy ven nevyhnali, nějakou internetovou šifrovací hru. Stále nebylo dost času, stále byly jiné věci k řešení. A pak to přišlo. Čas jakoby se zastavil. Bylo potřeba se zorientovat, poprat se současnou situací a najít něco, co by nám alespoň na chvíli dokázalo odvést myšlenky do jiného světa a načerpat energii na vše, co se kolem děje.

Ponoření se do světa šifer

A tak jsme si uvědomili, že příprava nové internetové šifrovací hry je právě to, co nám teď dá sílu jít dál. Úplně nás to pohltilo. Díky využití internetu dostaly šifry další rozměr. Najednou bylo možné ukrýt hesla do videí i zvukových nahrávek. Propojit online svět s obyčejným papírem a tužkou. Zařadit šifrovací principy, které se do teď nedaly použít. Vyzkoušet si zas něco nového a tím si rozšířit obzory o nové možnosti šifrování. A u toho mít možnost nikam nechodit a vše vyluštit z pohodlí domova.

Na druhou stranu je samozřejmě fajn objevovat krásy naší země po svých. A tak hra v průběhu času odkrývá zámecké legendy a dává tak nálož inspirace, kam stojí za to se někdy podívat.

Vynoření se ze světa šifer

A když jsme se vynořili, nevěřili jsme svým vlastním očím. Najednou tu bylo 14 šifer a zámeckých legend. Taková internetová úniková hra. Některé šifry jsou jednoduché a jiné zas složitější. Nad každou se musíte zamyslet trošku jinak. Jedna je na první pohled hned jasná, ale na druhý již méně. Jiná se jeví složitá a přitom je to nakonec úplně jinak…Vše se dá dříve či později rozluštit. Když však již nevíte kudy kam by se vaše myšlenky měly ubírat, je jako obvykle připravena nápověda, případně samotné řešení.

Kam jsme novou hru ukryli?

Přímo tady: