Když hry začínaly, měli jsme představu, že přijde parta lidí, co je pro každou srandu, ráda se projde, objeví zajímavá místa a k tomu ještě vyluští řadu šifer. Postupem času jsme zjistili, že tohle sice všechny spojuje, ale dokáží z toho vytěžit i mnohem víc. Kdo jsou tedy dnešní hráči našich her?

Nejpočetnější skupiny tvoří:

Rodiny s dětmi i bez

Vymyslet program pro rodinu, aby se zabavili dospělí i dospívající děti bývá občas problém. A pokud se vám k tomu ještě sejdou děti z různých manželství, to je teprve oříšek. Při hře však není důležité, kdo je kdo. Luštění šifer dokáže pohltit, nepustit a zapomenout na starosti všedních dní. Každá generace si v nich najde to své. Někdy se i stává, že vyrazí dva týmy, kdy jeden tvoří “mlaďoši”, druhý “staroši” a soutěží, kdo z koho.

Partičky

K tomu asi není co dodat. Patří sem kamarádi různých věkových kategorií, kteří spolu rádi vyrazí za netradičním programem. Dělí se pak na dvě skupiny. Jedněm jde o čas, nezastavují a snaží se co nejrychleji být v cíli a druzí jdou lážo plážo a každou chvíli se někde staví na drink či něco dobrého.

Kolegové

Vyrazit po práci s kolegy na únikovku je fajn. Ti, kteří mají více času než hodinu a chtějí si u toho ještě poklábosit a nesedět jen u piva, volí šifrovací hry. Často to bývají týmy, jejichž součástí je i nový kolega, kterého chtějí lépe poznat v neformálním prostředí. Anebo to manažéři dávají svým podřízeným za odměnu a nenápadně tak u nich prohlubují týmového ducha.

Ne méně významnou skupinou jsou:

Milenci a partneři

První, druhé, třetí… a další rande, kdo má stále něco vymýšlet. Chcete se svou drahou polovičkou strávit nějaký čas, více ji poznat, u toho se projít a cestou se stavit na drink či dobré jídlo. Ideální je, když se to podtrhne nějakým netradičním doprovodným programem. A tím se po čase staly i naše hry. Nikdo vás nehoní, jako u únikových her, a je jen na vás kolik času hře věnujete.

Speciální skupinou jsou:

Závodníci

Zajímavá skupina těch, kteří rádi závodí s časem a k tomu překonávají “překážky”. Většinou chodí po dvou. Na startu se rychle přihlásí a jakmile začne běžet čas snaží se v co nejkratším čase vyluštit umístění dalšího stanoviště a doslova běží dál. V cíli se buď radují, že překonali svůj rekord anebo si dají závazek, že další hru zvládnou rychleji. Často takhle soutěží i několik týmů mezi sebou a navzájem se hecují. Jako, proč ne.

Vymyslím to sám

Speciální skupina těch, kteří na vše musí přijít sami a za žádnou cenu nechtějí čerpat nápovědy ani případná řešení. Není pro ně důležitý čas, za který hru zvládnou, potřebují jen vše vyluštit. Často tak docházejí do cíle po mnoha hodinách, ale naprosto šťastní, že to dokázali bez pomoci.

Tak co? Chcete i vy okusit zas něco nového a rozjet svoji dešifrovací dráhu, skočte do aktuální nabídky her a vyberte si. Hru, kterou si zvolíte, můžete hrát kdykoli. A koho si vzít do týmu? Kohokoli s kým se chcete pobavit a věnovat mu svůj čas.