Jedna věc je jistá. Peníze patří k jednomu z nejoblíbenějších svatebních darů. Darováním hotovosti rozhodně nic nezkazíte a ještě máte zaručeno, že ženicha s nevěstou ušetříte šoku, který by jim mohl způsobit jakýkoli nechtěný dar. Dokážete si představit, jak by vám bylo, pokud byste se svým výběrem šáhli vedle? A jak by se tvářili oni? To nechcete zažít.

Na druhou stranu, pokud k novomanželům máte blízký vztah, těžko si vystačíte s obyčejnou obálkou naplněnou penězi, či nějakým ohraným zabalením. Žádný problém. Je totiž dost vtipných způsobů, jak je darovat a ještě tím novopečené manžele pobavit.

Chcete být opravdu originální? Vymysleli jsme pro vás svatební šifru, díky které z tradičního daru jako jsou peníze, uděláte něco daleko zajímavějšího. A nejen to. Jako bonus tento dárek skvěle poslouží i ke svatební zábavě pro ostatní.

Peníze pod zámkem

Bankovky, ale i mince vložíte do jakékoliv pokladničky, truhly, láhve, prostě do čehokoli, co se dá uzamknout měnitelným třímístným kódovým zámkem. Zámek nastavíte na číselnou kombinaci, která je řešením svatební šifry. Spolu s uzamčenými penězi novomanželům darujete i svatební šifru. Rozluští-li ji, získají peníze. Pokud ne, zkusíte jim napovědět.

A to není vše. Rozhodnete-li se pobavit i ostatní, můžete dárek položit doprostřed stolu a oznámit, že odnést si ho může ten, kdo ji otevře. Všem sice dáte luštit šifru, ale s tím rozdílem, že pouze novomanželé dostanou tu, jejímž řešením bude správný kód pro otevření. 

Honba za pokladem

Přemýšlíte, jak cestu k dárku ještě o něco prodloužit? Tak, co třeba truhlu nejen zakódovat, ale i zakopat? Spolu se svatební šifrou, novomanželům předejte i lopatku a plánek vedoucí k zakopanému pokladu. Pokud prostředí, kde se svatba bude odehrávat nedovolí cokoli zakopat, nezoufejte. Peníze ukryté ve zvolené schránce můžete jen někam schovat. A pokud nechcete schovávat přímo peníze, dejte do truhličky jen poukaz, který úspěšní novomanželé smění za peníze.

Mapu k pokladu si snadno nakreslíte sami.

A pokud k penězům budete chtít ještě něco přidat, máme pro vás svatební edici všech dostupných her.