Léto je v plném proudu a ne všichni máme to štěstí, že se dostaneme z města pryč. To však vůbec nevadí. I v Praze se najde řada krásných míst, které přejí odpočinku a letní pohodě. Pojďme se na pár podívat a sami si vyberte, kam vyrazíte s partnerem, dětmi či přáteli.

1. Divoká Šárka

Malebné skalnaté údolí je spojováno s legendou o Šárce a Ctiradovi. Najdete tu klid uprostřed velkoměsta a procházkou rozlehlou lesní oblastí načerpáte nekonečné množství energie. Jak se do tohoto malebného místa dostat a co vše vás tam čeká najdete přehledně sepsané na Prague City line.

2. Nový Svět (Hradčany)

Místo v centru Prahy, kde se zastavil čas. Malebné zákoutí s křivolakými uličkami a malými baráčky. Procházku můžete spojit i s návštěvou Letní scény divadla Ungelt. Nový Svět hledejte severozápadně od Pražského hradu. Určitě doporučuji se sem vydat od zastávky tramvaje Pohořelec přes Loretánské náměstí a dále kousek ulicí Černínská a jakmile po levé straně budete mít ulici Na Náspu, zabočte do ní. Vyběhněte schody dejte se doprava a jakmile to půjde sejděte na cestu, kterou po chvíli uvidíte po pravé ruce. Díky tomu spatříte krásy Nového Světa pěkně shora a můžete si pořídit i nádherné fotky. Na Novém Světě bydlela řada umělců, výtvarníků, režisérů, spisovatelů a bohémů. O historii i současnosti tohoto nádherného místa se dočtete na Praha Neznámá, která je doplněna i o podrobnou mapku s domky a obyvateli.

3. Barandovské stezky a Chuchelský háj

Je to vlastně taková procházka časem díky které nahlédnete až do prvohor. Začíná poblíž zastávky tramvaje Hlubočepy a vede podél trati do Malé Chuchle přes Chuchelský háj až do Velké Chuchle. Délka trasy je 6 km a na její projití budete potřebovat 2 – 3 hodiny. Co vše vás čeká najdete přehledně sepsané na Praha – příroda.

4. Vinice sv. Kláry

A teď je tu něco pro milovníky vína a k tomu ty, co se o něm chtějí dozvědět více. Po stopách vína se vydáte za pomoci naučné vinařské cesty. Čeká vás na ní seznámení se s různými odrůdami vinné révy, které se mohou pěstovat v České republice a na jaká úskalí se naráží. Zjistíte vše o celém procesu od zpracování hroznů až po jejich proměnu v lahodný mok. Jak víno nejlépe archivovat i skladovat. Prohlédnete si historické vinařské nástroje – staré lisy, kádě i sudy. Součástí vinice je i dominantní viniční domek. A až si všechno prohlédnete a prozkoumáte můžete si sednout na sklenku výborného vína. Vinice je součástí Botanické zahrady Praha.

5. Ladronka

Místo nedaleko Vypichu na Praze 6, kde se skvěle vyřádíte na in-linech. Dráha je dlouhá 4,2 km a k tomu ještě osvětlená. A pokud nebudete mít ještě dost, můžete si tu zahrát volejbal anebo nabrat svaly na venkovních posilovacích strojích. Přijde-li na vás hlad či žízeň, vše pořešíte v místní hospůdce. A milovníci jídla se sem mohou 1.9.2019 vypravit na Food piknik.

6. Kaizlovy sady

V Karlíně najdete nejen řadu všemožných hospůdek s letním posezením venku, ale také veřejný park. Čeká vás zde dětské hřiště, hřiště, kde si můžete zahrát pétanque anebo místo, kde protáhnete tělo na bradlech či jiných zařízeních. Pro romantické duše tu jsou repliky staropražských luceren a laviček. Do Kaizlových sadů je to kousek ze stanice metra Invalidovna.

7. Malešický park

Hledáte-li místo k relaxaci i odpočinku navštivte Malešický park, který dokáže zabavit nejednu generaci. Využít můžete dětská hřiště, trasy pro cyklisty i in-line bruslaře a starší generace určitě ocení místa ke cvičení. Malešický park najdete na Praze 10.