Odhalte příběhy neznámé Prahy

Praha je sama o sobě nádherná a neuvěřitelně tajemná. Ve svém nitru ukrývá tisíce příběhů a všechny je bedlivě střeží.

Start je v Praze na
Vítkově

Čeká vás
2-5 hodin zábavy

Obtížnost hry
střední

Offline hra 
pro 2 až 5 hráčů

Po cestě vás čeká
10 úkolů a 10 příběhů

Projdete se tak akorát,
trasa má cca 6 km

To mě zajímá

Odkryjete příběhy neznámé Prahy?

Ke každému však vede jiná cesta a jiný klíč. Čas od času, když celé město spí, vznáší se Praha v oblacích a kochá se svou krásou. Před nedávnem ji však muselo něco vyděsit. Udělala si řadu všemožných poznámek a malůvek a nakonec je všechny zapomněla na Vítkově. Vypadá to, že pár příběhů by se díky tomu dalo odhalit. Rozluštěte kudy kam a nechte si Prahu vyprávět o místech současných i dávno minulých.

Objednejte si balíček plný záhad a tajemství, která vyřešíte

Příběhy neznámé Prahy

  • Hra pro 2-5 hráčů
  • Návod k celé hře
  • Aktivační kód
  • 10 unikátních šifer a 10 příběhů
  • Orientační mapa, tužka
  • Hra začíná na Vítkově
  • Platnost hry je 6 měsíců od zakoupení
  • Poštovné máte zdarma
1 590 

Máte otázky? To je přirozené, na pár jsme se připravili

Hra je primárně určena pro dospělé. Děti určitě vezměte sebou, ale jen za dozoru někoho z dospělých. U menších dětí, které ještě nebudou schopny se do luštění zapojit, počítejte s tím, že by se po cestě mohli nudit. Šifry v této hře luští většinou děti od cca 11 let. Hra není vhodná pro kočárky, ale s drobnými obtížemi to jde.

Hra trvá cca 3-5 hodin. Během té doby vyluštíte 10 šifer a odhalíte 10 příběhů. Pěšky zdoláte cca 6 km. A co je cílem hry? V první řadě si ji maximálně užít. A dále do cíle dojít za co nejkratší čas s využitím co nejmenšího počtu nápověd a řešení. Za použití nápovědy nebo řešení dostanete časovou penalizaci, za nápovědu 20 minut, za řešení 40 minut.

Sebou budete potřebovat herní set s instrukcemi, který od nás obdržíte poštou a dále chytrý telefon s prohlížečem a připojením k internetu. Doporučujeme mít v chytrém telefonu také nějakou mapovou aplikaci (například mapy.cz), bude se vám lépe chodit. Proč chytrý telefon? Na startu z mobilu (jeden z mála okamžiků, kdy potřebujete být při hře online)  zadáte, na předem určenou stránku, kód hry a začne se vám počítat čas. V případě, že tento bod přeskočíte, nebudete mít přístup k nápovědám/řešením, kdybyste nebyli schopni vyřešit některou z šifer a nebude se vám počítat oficiálně čas. Dále doporučujeme vzít si pohodlné boty a oblečení odpovídající počasí.

Hru můžete hrát mezi 8:00 a 20:00. Pokud budete hrát později nebo dřív, může se vám stát, že se na některá stanoviště nedostanete. Vzhledem k tomu, že se hra odehrává po celou dobu venku, je dobré si ji naplánovat s přihlédnutím na počasí.

Není. Po cestě na vás nečeká žádné obtížné nebo nebezpečné místo. Vzhledem k tomu, že hra probíhá ve městě, je však potřeba dávat pozor na provoz. Hrajete na svoji vlastní zodpovědnost.

Nemusíte se bát, zvládnete to. Přes webový systém můžete kdykoli požádat o nápovědy nebo řešení v případě, že si nebudete vědět rady.

Hru si odstartujete zadáním unikátního kódu do systému a díky tomu vám změříme čas strávený na cestě a umožníme v případě potřeby čerpat nápovědy a řešení. Herní čas vám běží až do zadání finálního hesla, můžete se tedy ke hře kdykoli později vrátit, čas vám však bude běžet stále.

Výsledková listina

#Název týmuČas na tratiPoužité nápovědyPoužitá řešeníVýsledný čas
1TheOnions01:40:120001:40:12
2Příběhy neznámé Prahy 15101900:14:561201:54:56
3MARS01:42:271002:02:27
4Vlčáci02:03:380002:03:38
5Mazaní králíčci02:16:440002:16:44
Zobrazit kompletní výsledky hry

Jak se „Příběhy neznámé Prahy” líbily ostatním hráčům?

Některé šifry jsme vyluštili hned, ale jiné nám daly pěkně zabrat. Nápovědy jsme moc používat nechtěli, raději si na to přijdeme sami. Trasu jsme nakonec nedokončili díky pozdějšímu startu a také si někteří členové týmu neuvědomili, že budou celou dobu venku a málo se oblékli.

Parádní trasa plná spousty krásných míst a zábavných šifer. Ač jsem v Praze už nějaký ten rok, na většinu míst, které jsem navštívil v rámci trasy šifrovačky, jsem se ještě v “běžném provozu” nedostal. Start od Národního památníku na Vítkově byl ideálním místem, protože je tam k vidění kus z historie, krásné panorama a velký prostor. Jarní teplé počasí tomu samozřejmě také nahrálo a člověk má tak trochu uvnitř pocit, že po tom výšlapu na nejvyšší bod lokality už bude jen lépe a vše půjde pěkně z kopce 🙂 Místo pro zakončení bylo super, i když na poslední šifru jsme přišli hned, dojem který jsem měl z tohoto místa, byl nepopsatelný.

Hráli jsme od vás již druhou hru a opět byla perfektní. Šifry nás moc baví, některé jsou lehčí, jiné nám přišly dost těžké, ale o tom to asi je, aby si člověk trošku lámal hlavu.

Každá šifra byla jiná; některé lehké pro děti, některé těžké pro nás rodiče; poznali jsme část Prahy, kam bychom jinak nešli; bylo to v prostředí, kde lze kdykoli zajít do hospůdky či kavárny.

Průměrné hodnocenní našich her je 4,5 z 5
Hry úspěšně dokončilo přes 3247 lidí
Chci se podívat na další reference >>

Chci si hru objednat

Kde jste mohli o našich hrách také slyšet?

Chcete si šifru vyzkoušet předem?

Zkuste si, jak taková šifra vypadá. Nechte nám svůj email a my vám jednu na zkoušku pošleme. Za úspěšné vyluštění navíc získáte slevu 100 Kč na jednu z našich her.

    Při každé hře máte k dispozici nápovědu i samotné řešení, za jehož otevření se vám přičte trestný čas nebo bod. Pokud některou z šifer nevyluštíte, nic se neděje. Ve hře můžete vždy pokračovat dál.